Дайджест

У додатку «Київ Цифровий» з’явилася офлайн-мапа укриттів

03 Июня 2023 Published in Дайджест
Відтепер більше сервісів у додатку «Київ Цифровий» працюють без доступу до інтернету. В оновленій версії з’явився офлайн-доступ до мап та розділу «Часті питання». А також можливість повідомити місто про зачинене або недоступне укриття. Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич, пише kyivcity.gov.ua. Щоб користуватися мапою укриттів «поза мережею», користувачам достатньо один раз зайти в застосунок, коли є інтернет. Мапа автоматично завантажиться у фоновому режимі. Наразі в розділі всіх сервісів доступна «Мапа укриттів». У налаштуваннях у профілі в розділі «Мапи» користувачі можуть переглянути, який обсяг на пристрої займають мапи та видалити їх за потреби. Сервіс продовжать удосконалювати та доповнювати за відгуками користувачів. Крім того, команда «Цифрового» додала можливість повідомити місто про зачинені укриття. Якщо у вас не…

«Як нас змінила війна?»: Всеукраїнський заочний християнський літературний конкурс

15 Мая 2023 Published in Дайджест
Події, учасниками яких стали усі ми, не можуть залишити осторонь літераторів. Тому Спілкою християнських письменників України було прийнято рішення оголосити Всеукраїнський заочний християнський літературний конкурс «Як нас змінила війна?». До участі в конкурсі запрошують як членів СХПУ, так і всіх охочих авторів. Конкурс буде проведено в 2 тури: 1 тур – відбірковий, який буде проходити в обласних осередках Спілки до 20 травня 2023 року, які оберуть 3 твори для участі у фінальному турі конкурсу. 2 тур – фінальний, оргкомітетом СХПУ будуть визначені переможці та лауреати конкурсу (до 20 червня 2023 року). Твори переможців будуть опубліковані на сайті СХПУ. Просимо надсилати свої роботи до своїх обласних осередків Спілки чи безпосередньо на пошту Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , з поміткою – для конкурсу чи у вайбер за…

Щороку в Україні із сімей вилучають вісім тисяч дітей

26 Апреля 2023 Published in Дайджест
Кількість позбавлених батьківського піклування дітей за час війни не зросла. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону. За її словами, цьогорічна статистика показує, що кількість вилучених із сім’ї дітей не змінилася — щорічна цифра дорівнює 8000–9000 осіб. За словами Жолнович, причиною такої сталості є виїзд багатьох сімей за кордон, пише social.com.ua. «Загалом за минулий рік за тією статистикою, яку ми отримали, середня кількість дітей, яка вилучається, не сильно змінилася — вона приблизно дорівнює, як і щороку, 8000–9000 дітей. Напевно, причинами того є те, що багато дітей разом з родинами виїхали за кордон. Відповідно виявлення якихось складних життєвих обставин для них здійснюється вже за кордоном, і ми супроводжуємо цей процес», — наголосила посадовиця. Джерело

США, Велика Британія та Південна Корея навчатимуть українських військових капеланів

16 Апреля 2023 Published in Дайджест
Начальник служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ, полковник Олексій Терещук повідомив, що нині вже є домовленості з США щодо підготовки 25 українських військових капеланів. Про це він розповів під час інтерв’ю ArmyInform. Зараз Україна активно співпрацює з країнами-учасницями НАТО, насамперед це США. Вже є конкретні домовленості стосовно підготовки 25 українських військових капеланів саме капеланською службою США. Їх готуватимуть упродовж двох тижнів на полігоні, де зазвичай тренують наших військовослужбовців”, — заявив Терещук. Досвід США надзвичайно цікавий, адже капеланська служба там існує понад 200 років. Окрім того, нещодавно українська сторона зустрілася з британськими партнерами стосовно програми Orbital, де погодили запустити підготовку капеланів на постійній основі. Як наші звичайні військовослужбовці тренуються у Великій Британії, так само туди приїздитимуть й капелани. Також Терещук зауважив,…

Для повного розмінування України знадобиться 30 років

15 Апреля 2023 Published in Дайджест
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування території країни може знадобитися понад 30 років та 5000 фахівців. Він також зазначив, що Україна потребує комплексної програми розмінування, а сучасні технології можуть допомогти прискорити цей процес.Він зазначив, що для проведення операцій з розмінування на своїй території Україні потрібно мінімум 5 тисяч фахівців. Щоб проілюструвати свою тезу, він навів як приклад Хорватію, де, попри те, що війна закінчилася 28 років тому, деякі регіони країни залишаються замінованими. Резніков пояснив, що ці фахівці здатні розмінувати в середньому близько 50 квадратних кілометрів на рік, але враховуючи те, що Україна все ще перебуває у розпалі конфлікту, на повне розмінування країни знадобиться 30 років, якщо процес буде рухатись такими ж темпами, як у Хорватії. Міністр…

"Будь-яке життя священне": цей штат першим заборонив таблетки для абортів

25 Марта 2023 Published in Дайджест
З 1 липня набуде чинності новий закон штату Вайомінг про таблетки для аборту, який забороняє "призначати, відпускати, розповсюджувати, продавати або використовувати будь-які ліки з метою забезпечення або проведення аборту". Вайомінг 17 березня став першим штатом Америки, який заборонив використання пігулок для аборту. Після того як губернатор Марк Гордон підписав заборону на пігулки для аборту, він закликав законодавців продовжувати діяти і запропонував внести зміни до конституції штату, щоб повністю заборонити аборти, і потім представити ці зміни на розгляд виборців. "Я вважаю, що це питання необхідно вирішити вже найближчим часом. Найкраще це зробити шляхом голосування народу", — сказав губернатор-республіканець. Крім цього, видання зазначає, що скоро очікується рішення федерального суду в Техасі, де суддя може заборонити широко використовувані таблетки для аборту. Міфепристон — це…

В університеті Шевченка стартував курс підготовки капеланів

26 Февраля 2023 Published in Дайджест
В Київському університеті Шевченка стартував курс підготовки для охочих бути капеланами в лавах Збройних Сил України. Урочисте відкриття курсу відбулося 20 лютого. Участь у заході взяв єпископ Павло Гончарук, відповідальний за військове душпастирство при єпископаті України. Відтепер кожен, хто буде призначений на посаду капелана у ЗСУ, проходитиме спеціальний курс підготовки, який триватиме 6 тижнів і проходитиме на базі Військового інституту КНУ ім. Т. Шевченка. У навчальному курсі першої групи беруть участь 30 осіб. Відповідно до останніх змін у правовому полі, вже є закон про капеланство, який запроваджує посаду капелана та дає йому звання офіцера. За словами єпископа Харківсько-Запорізької дієцезії Павла Гончарука, ще кілька років тому ніхто не міг подумати, що Церква і держава спільно вироблятимуть певну концепцію, яка буде служити…

За рік війни зріс відсоток віруючих в Україні

20 Февраля 2023 Published in Дайджест
В Україні у 2022 році зросла кількість віруючих: якщо у 2021 році такими себе визнали 67,8%, то у 2022 такими себе визнали 74,1%. Такі дані оприлюднено сьогодні на Фаховій дискусії «Війна і Церква. Церковно-релігійна ситуація в Україні-2022», організованій Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.Це результати загальнонаціонального дослідження, яке проводилося соціологічною службою Центру Разумкова в листопаді 2022 р. У порівнянні з минулими роками, вища релігійність була у 2014 році — 76%, а найнижча — у 2019 році. У той же час за останній рік зменшилася кількість тих, хто вагається між вірою і невір’ям — з 13 до 12,2%, невіруючих — з 5,7 до 4,8%, переконаних атеїстів — з 3,4 до 2,1% і байдужих до релігії — з…

Як захистити дітей від мін: створено сайт про мінну безпеку

17 Февраля 2023 Published in Дайджест
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року до 15 лютого 2023 року. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Міністерством внутрішніх справ України запустили вебсайт «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей. Ресурс містить чотири розділи: для батьків, вчителів, підлітків та дітей. У кожному з них викладено адаптовану до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними. У розділі «Вчителям» можна знайти методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки…

Як оплатити комунальні послуги з найменшою комісією

05 Февраля 2023 Published in Дайджест
Оплата комунальних послуг через банк чи сервіс – чи можна платити без комісії та в яких застосунках зручніше це робити. Оплатити комунальні онлайн уже не так складно. Які наразі є сервіси та як через них оплачувати комунальні послуги? Оплата комуналки через міські сервіси Практично всі комунальні послуги – а це водопостачання, опалення, утримання будинку та прибудинкової території, вивіз сміття, електро- і газопостачання – можна оплатити за допомогою міських комунальних сервісів. Наприклад, для Києва є сайт Центр комунального сервісу (ЦКС), що належить Київській міській раді. Аби оплатити комуналку через ЦКС, треба зареєструватися на сайті створивши особистий кабінет, у якому відображатимуться всі платіжки за вказаною адресою. Для зручності власників кількох квартир, тих, хто орендує житло і хоче самостійно оплачувати рахунки чи допомагає іншим проводити…

Страница 1 из 90
You are here Главная >>